Метасеквойя глиптостробусовая Metasequoia glyptostroboides

Модератор: bodd

Ответить
Аватара пользователя
OldschoolMonkey
Сообщения: 372
Зарегистрирован: 13 янв 2021, 20:20
Меня зовут: Igor
Откуда: Lviv

Re: Метасеквойя глиптостробусовая Metasequoia glyptostroboides

Сообщение OldschoolMonkey »

Святослав писал(а):
21 май 2023, 14:15
А как ты измеряешь воздушную температуру? Вот зачем гадать? Всунь термометр в крону пихт и проверишь, что они там выдерживают или нет! У меня разница между воздухом и хвоей метасеквой бывает даже 10..11 градусов. То есть, при воздушных +8 уже -3 на хвое. При воздушном -0.1 на хвое могут быть уже -11!!! Такого мороза не выдерживает вообще никакие древесные виды. Даже самые зимостойкие ели и сосны во время молодых побегов обмерзают. Просто, есть какой-то предел морозостойкости у растений.
Я к тому, что пасмурного -0.1 любая пихта выдержит, а вот звёздных воздушных +3..+1 с морозом на хвое до -8 точно не выдержат.
Я не можу вставити термометр на поверхню хвої (в мене є медичний, ртутний - високоточний, але там мінусова шкала тільки до -5 град, тобто для субтропіків), тому що не живу там - мені і самому було б цікаво зробити такий дослід. 3 роки тому, у наджахливому травні, у розпал пандемії, сніг випадав 2 рази при 0 + 2 температурі повітря вдень і повній хмарності. Тоді, після останнього снігопаду при 0 +0,5 вночі прояснилося і до ранку при ясному небі в повітрі було в мікрокліматі городу не міські +0,5, а всі -3! Це був навіть не заморозок, а справжній повітряний мороз при ясному небі. Скільки ж тоді було на хвої при повітряних -3? Страшно подумати. Ясно, що такого не витримає ніяка деревна порода, навіть молоді пагони ялиці сибірської. Ось такий підступний клімат, бо немає обміну тепла із тропіків навесні. Цього року якось обійшлося, а наступного що буде - не знає ніхто!
Аватара пользователя
Святослав
Ветеран форума
Сообщения: 1941
Зарегистрирован: 24 июл 2022, 12:40
Меня зовут: Славуся

Re: Метасеквойя глиптостробусовая Metasequoia glyptostroboides

Сообщение Святослав »

У меня только так. Ещё не было такого лета, когда они бы не замёрзли насмерть... Нытик из одной области даже не догадывается, в каких субтропиках он находится. То, что метасеквойи летом не замерзают, уже доказательство субтропиков. Ну или у меня арктический климат...
Аватара пользователя
Viktor_R
Модератор
Сообщения: 4701
Зарегистрирован: 14 ноя 2009, 13:36
Меня зовут: Виктор
Откуда: Киев, 6-я антропоген-зона
Контактная информация:

Re: Метасеквойя глиптостробусовая Metasequoia glyptostroboides

Сообщение Viktor_R »

Фото получились очень красивые - сам ландшафт (и качество снимков), но метасеквойям, в нем - явно плохо, не их это среда, не могут они нормально развиваться, если заморозки и в летние месяцы случаются. Хорошая статья о метасеквойе - Доисторические деревья: https://www.zooeco.com/0-plant/0-plant-22.html
Изображение
Аватара пользователя
OldschoolMonkey
Сообщения: 372
Зарегистрирован: 13 янв 2021, 20:20
Меня зовут: Igor
Откуда: Lviv

Re: Метасеквойя глиптостробусовая Metasequoia glyptostroboides

Сообщение OldschoolMonkey »

Святослав писал(а):
12 июн 2023, 09:39
Нытик из одной области даже не догадывается, в каких субтропиках он находится. То, что метасеквойи летом не замерзают, уже доказательство субтропиков. Ну или у меня арктический климат...
Те, що метасеквої влітку не замерзають - доказ тепло-помірного, а не субтропічного клімату. В Білорусі вони теж шикарно ростуть. Та й то, тепло-помірний клімат тільки на Закарпатті. Доказ субтропічного - нормальний ріст секвої вічнозеленої, арізонського і кашмірського кипарисів, араукарії, не буріння хвої секвоядендронів взимку, утворення шишок у всіх теплолюбних хвойних із дозрілим насінням, не вимерзання гортензії великоквіткової, теплолюбних повстистих і штамбових троянд, нормальний ріст дерев а не кущиків інжиру і його плодоношення, дозрівання середніх і пізніх сортів персиків, слив, груш, абрикосів (у мене навіть ранні не дозрівають), дозрівання і великі дерева карії пекан, і так до бескінечності. І цей доказ має тривати хоча б 30 останніх років. У мене, алергіка-нитика (а після 2 Чорнобиля можна взагалі невідомо ким стати) нічого подібеого немає. В тебе не арктичний, а холодно-помірний місцевий клімат. Це все-таки має різницю.
Ответить

Вернуться в «Хвойные экзоты в открытом и закрытом грунте»