Орехоплодные сосны

Модератор: bodd

Ответить
Аватара пользователя
OldschoolMonkey
Сообщения: 372
Зарегистрирован: 13 янв 2021, 20:20
Меня зовут: Igor
Откуда: Lviv

Re: Орехоплодные сосны

Сообщение OldschoolMonkey »

Розкрилися останні 3 сіянці, і останній має скоро розкритися. Вийшов 21 сіянець із 24, тільки 3 не проросли. Виніс їх на балкон:

P5140203.jpg

P5140201.jpg

P5140202.jpg
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватара пользователя
Святослав
Ветеран форума
Сообщения: 1942
Зарегистрирован: 24 июл 2022, 12:40
Меня зовут: Славуся

Re: Орехоплодные сосны

Сообщение Святослав »

Кстати, форумчане даже не подозревают, что Интернет полон вот такими снимками с сеянцами, но чудовищно не хватает свидетельств о подросших деревьях в тех же окрестностях Львова. Я просто о ценности снимков. Понимаю, что первогодкам в растениеводстве дико хочется делиться радостью о первых сеянцах в их жизни. Но нам (читателям) куда важнее увидеть, узнать, как конкретные хвойные живут и растут под открытым небом. Ведь между начальной стадией сеянцев (обыденность) и деревьями многолетними (редкость) есть бездонная пропасть.
KA5
Сообщения: 139
Зарегистрирован: 06 окт 2021, 08:37
Меня зовут: S

Re: Орехоплодные сосны

Сообщение KA5 »

Здравствуйте, так и есть, но даже для аборигенных видов статистика свидетельствует, что, примером, даже сосна обыкновенная сильно выпадает на каждом этапе развития.
Аватара пользователя
OldschoolMonkey
Сообщения: 372
Зарегистрирован: 13 янв 2021, 20:20
Меня зовут: Igor
Откуда: Lviv

Re: Орехоплодные сосны

Сообщение OldschoolMonkey »

Святослав писал(а):
15 май 2023, 12:52
Кстати, форумчане даже не подозревают, что Интернет полон вот такими снимками с сеянцами, но чудовищно не хватает свидетельств о подросших деревьях в тех же окрестностях Львова. Я просто о ценности снимков. Понимаю, что первогодкам в растениеводстве дико хочется делиться радостью о первых сеянцах в их жизни. Но нам (читателям) куда важнее увидеть, узнать, как конкретные хвойные живут и растут под открытым небом. Ведь между начальной стадией сеянцев (обыденность) и деревьями многолетними (редкость) есть бездонная пропасть.
Та я вже більше 15 років вирощую хвойні. Ось стільки років я і показую як вони ведуть себе не у міських умовах, а у сільській місцевості. Вся справа в тому, що мого життя не вистарчить, щоб показати як ці дерева будуть дорослими. Ось у тому і полягає "пропасть". І більше,як я і неодноразово писав, я не буду їх пророщувати. Я почав із кедрових сосен, на них і закінчу - бо нікому то не треба. У нас навіть корейських сосен не садять, взагалі не знають що це таке - американські горіхоплідні сосни. І навіть на ютубі ніхто з аматорів не показує хоча б 15-річних таких сосен, окрім одного дерева сосни Ламберта у дендропарку Чехії. Як вони поведуть себе у мене - невідомо, бо немає літератури по цим видам. Я вже мовчу про клімат. Я от посадив 7 сіянців сосни Ламберта минулорічних, які добре перезимували, і невідомо на скільки см. вони виростуть за літо, бо росли минулого літа у штучних, антропогенних умовах (бо якби я їх посадив на городі, як це було в перший раз - всі вони б пропали від Сонця), і невідомо - як вони перезимують наступної зими. І сосни Жефрея, їм тільки 3 рік пішов - невідомо наскільки виростуть. Ніхто не продає у садових центрах американських кедрових сосен. А всі вони ростуть повільно, звичайна сосна обганяє навіть метасеквою. Зате потім ці види прибавляють у рості і можуть прожити до 1 тис. років, а сосна живе не більше 300 років. І де хтось бачив хоча б такі прості сосни? Хіба що 100 років тому, коли ще були у нас первозданні ліси. Тільки в Америці залишились останні горіхоплідні види сосен-гігантів, віком до 1 тис. років, причому поштучно! Це - найкорисніші хвойні дерева. Це - майбутнє лісів, посаджені ліси із сосен Ламберта, Жефрея, Культера, Жерарда мають бути у майбутньому світі, світі без воєн, насильства і знущання над людьми. А такого світу ніколи не буде!
Аватара пользователя
Святослав
Ветеран форума
Сообщения: 1942
Зарегистрирован: 24 июл 2022, 12:40
Меня зовут: Славуся

Re: Орехоплодные сосны

Сообщение Святослав »

OldschoolMonkey писал(а):
15 май 2023, 21:18
А такого світу ніколи не буде!
А вот нечего кодировать на такое! Ладно сегодня плохо, но зачем экстраполировать и на будущее? Семена из огромных шишек в последний раз ел 35 лет назад. В Латвии есть плантации (посаженные ещё в советскую эпоху) Сибирской сосны, но плодоносят-то они настолько редко, что коммерчески не выгодны.
Аватара пользователя
OldschoolMonkey
Сообщения: 372
Зарегистрирован: 13 янв 2021, 20:20
Меня зовут: Igor
Откуда: Lviv

Re: Орехоплодные сосны

Сообщение OldschoolMonkey »

Святослав писал(а):
15 май 2023, 21:42
[А вот нечего кодировать на такое! Ладно сегодня плохо, но зачем экстраполировать и на будущее? Семена из огромных шишек в последний раз ел 35 лет назад. В Латвии есть плантации (посаженные ещё в советскую эпоху) Сибирской сосны, но плодоносят-то они настолько редко, что коммерчески не выгодны.
У нас теж є посадки європейської кедрової сосни і сибірської сосни, але вони посаджені ще в радянський час. Корейська сосна - одиниці, тільки в дендропарках і то не у всіх. У Львові я не бачив ніде жодної дорослої корейської сосни. Тільки є чорні і веймутові. Американські кедрові сосни мають вищу продуктивність, ніж сибірська і європейська. Тільки от вони вимогливі до клімату. І набагато красивіші за них. Я говорю про збереження Природи, тут немає нічого спільного із комерцією. Нікому немає діла до майбутнього лісів. Тепер невигідно посадити навіть звичайну сосну, бо все міряють вигодою. Вигода і збереження Природи - несумісні речі. Іще клімат - не дає вирощувати перспективні кедрові сосни. Сама перспективна сосна Жерарда, придатна для створення насаджень для отримання горіха. Але клімат у нас і клімат Гімалаїв - це як інша планета.
KA5
Сообщения: 139
Зарегистрирован: 06 окт 2021, 08:37
Меня зовут: S

Re: Орехоплодные сосны

Сообщение KA5 »

Добрый вечер, у меня растут американские сосны , сосна жёлтая, неизвестный климатип, в прошлом году была 1 метр + прирост см 30, в этом году судя по росту свечей прирост будет см 50, и это без какого либо ухода. С сосной Джеффрея это хоть и разные, но близкие виды, и в природном ареале растут в похожих условиях. Исходя из этого можно предположить, что эти виды сосен имеют неплохие перспективы в Украине, по крайней мере в западных и центральных областях, где более менее нормальный водный режим и нет слишком сильных морозов.
KA5
Сообщения: 139
Зарегистрирован: 06 окт 2021, 08:37
Меня зовут: S

Re: Орехоплодные сосны

Сообщение KA5 »

Сосна
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
KA5
Сообщения: 139
Зарегистрирован: 06 окт 2021, 08:37
Меня зовут: S

Re: Орехоплодные сосны

Сообщение KA5 »

Вот очень очень подробная статья про сосну Джеффрея, на английском языке. https://www.fs.usda.gov/database/feis/p ... f/all.html

Часть статьи.

"сосны Джеффри в Северной Нижней Калифорнии на низких участках выпадает в среднем от 12 до 20 дюймов (300–500 мм) годового количества осадков, а на высокогорных участках - около 24 дюймов (600 мм). Снег был возможен с декабря по февраль на больших высотах. С июня по август были самыми жаркими и сухими [ 130 ].

Холодостойкость: сосна Джеффри считается более устойчивой к засухе и холоду, чем сосна пондероза, из-за различий в занимаемости участков [ 48 ]. Однако Вагенер [ 200 ] не наблюдал различий в смертности между молодыми и старыми соснами пондероза и соснами Джеффри после экстремально холодной погоды в Калифорнии. В симпатрических популяциях смертность сосны пондероза была меньше, чем у сосны Джеффри. Исследователь предположил, что если между видами существуют различия в переносимости холода, они возникают на стадии проростков или что холод вызывает не только гибель, но и другие повреждения. Для получения дополнительной информации о различиях и сходствах между сосной Джеффри и сосной пондероза см. Haller [ 48 ].

Почки и листья сосны Джеффри с годовалых веток на деревьях возрастом от 10 до 40 лет, собранных в середине зимы в Калифорнии, не повреждаются при температуре до -22 °F (-30 °C). Ткань ветки сопротивлялась повреждению при -58 °F (-50 °C) [ 145 ]."
Аватара пользователя
OldschoolMonkey
Сообщения: 372
Зарегистрирован: 13 янв 2021, 20:20
Меня зовут: Igor
Откуда: Lviv

Re: Орехоплодные сосны

Сообщение OldschoolMonkey »

KA5 писал(а):
16 май 2023, 00:59
Вот очень очень подробная статья про сосну Джеффрея, на английском языке. https://www.fs.usda.gov/database/feis/p ... f/all.html
Почки и листья сосны Джеффри с годовалых веток на деревьях возрастом от 10 до 40 лет, собранных в середине зимы в Калифорнии, не повреждаются при температуре до -22 °F (-30 °C). Ткань ветки сопротивлялась повреждению при -58 °F (-50 °C) [ 145 ]."
Дякую за розповідь про сосну Джефрі. Я трохи знаю англійську, хотів купити книжку "Giants of the West Coast", але вона є тільки на е-Bay, який не відправляє в Україну нічого у зв"язку з війною. Якраз у цій книжці і згадуються, окрім останніх секвой-гігантів, і сосни - останні гіганти Ламберта і Жефрея. Прикро, я б віддав будь-які гроші щоб замовити цю книжку, бо книжка - є книжка, вона зробила людину із дикуна, а екран комп"ютера і смартфона ніколи не замінить її. Я знаю, що сосна Джефрі витримує морози до -30 град. Може вона і коли-небудь, але вже не за мого життя дасть свої величезні шишки і може у них будуть горішки. Навіть жовта сосна у нас - велика рідкість, є тількі одиничні, недавно посаджені дерева у дендраріях. Але вона не дає їстівних горіхів! А от сосна Ламберта - під великим запитанням. Я так думаю, що вона має морозостійкість не більше -25 град. (7 зона). І зрозуміло, що якщо і вона буде у мене жити - шишок вона не дасть у мому кліматі. Я просто хочу виростити найбільші сосни на Землі наостанок, хоча б до 1 метра якщо дасть клімат. Жаль, що років 15 тому не було у нас горішків цих рідкісних, зникаючих сосен. Культера і Жерарда - немають ніяких перспектив у нас, щоб вижити. Вони ростуть і дають шишки з цінними їстівними горіхами тільки в Німеччині і Франції, де теплий, морський клімат.
Аватара пользователя
OldschoolMonkey
Сообщения: 372
Зарегистрирован: 13 янв 2021, 20:20
Меня зовут: Igor
Откуда: Lviv

Re: Орехоплодные сосны

Сообщение OldschoolMonkey »

Відео про розміри шишок сосен. Найбільші з них - у Жефрея і Культера. Більші від них тільки у повністю екзотичних араукарій:
https://www.youtube.com/watch?v=CUBvlmEHGHw
Аватара пользователя
OldschoolMonkey
Сообщения: 372
Зарегистрирован: 13 янв 2021, 20:20
Меня зовут: Igor
Откуда: Lviv

Re: Орехоплодные сосны

Сообщение OldschoolMonkey »

Молодий пагін на сіянці сосни Ламберта. Цікаво - на скільки см. він виросте за літо?

P5180215.jpg
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
KA5
Сообщения: 139
Зарегистрирован: 06 окт 2021, 08:37
Меня зовут: S

Re: Орехоплодные сосны

Сообщение KA5 »

OldschoolMonkey писал(а):
17 май 2023, 22:23
Відео про розміри шишок сосен. Найбільші з них - у Жефрея і Культера. Більші від них тільки у повністю екзотичних араукарій:
https://www.youtube.com/watch?v=CUBvlmEHGHw
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Andrewgerg
Сообщения: 17
Зарегистрирован: 06 май 2023, 00:26
Меня зовут: Andrew

Re: Орехоплодные сосны

Сообщение Andrewgerg »

OldschoolMonkey писал(а):
07 май 2023, 11:06
На посилання у ВК неможливо перейти - бо неконфіденційне з"єднання. Фото можна подати прямо на сайт форуму, тільки треба встановити у фоторедакторі 1280х960 роздільну здатність і розмір фотографії не більше 300 кб. Хотілося б подивитися на сосну Культера. Для Чернівців це не дивно, бо там навіть секвоя вічнозелена росте. Але якщо вдарить -30 ця кедрова сосна не витримає такого. Насіння Культера хоч і дороге - є, але я навряд чи буду його пророщувати - немає сенсу. Це - найкрасивіша кедрова сосна із величезними шишками. Але все що красиве - невитривале у нас.
Да нет, это сложно для меня. Я пробовал тут загрузить фото, и не выходит. Не знаю. Может вы и правы и она со временем у меня высохнет от морозов, но имейте ввиду, что их много растёт в Польше и в Германии есть. .
Я ещё одну Культера купил в горшке. Продавец сам не знает что продает. Говорит просто декоративная сосна. У нее смола пахнет карамелью. Если смогу таки понять как загрузить фото было б здорово.
Andrewgerg
Сообщения: 17
Зарегистрирован: 06 май 2023, 00:26
Меня зовут: Andrew

Re: Орехоплодные сосны

Сообщение Andrewgerg »

Изображение
KA5 писал(а):
07 май 2023, 10:17
Здравствуйте, простите, у незарегистрированных в вк пользователей фото не показывает. Можете загрузить фото на один из фотохостингов.
А давайте я завтра видео сниму на Ютуб и скину ссылку.
Ответить

Вернуться в «Хвойные экзоты в открытом и закрытом грунте»