Мій дикий сад

Аватара пользователя
Krokus
Сообщения: 903
Зарегистрирован: 06 окт 2011, 19:35
Меня зовут: Taras
Откуда: Ukraina, Lviv 6а

Мій дикий сад

Сообщение Krokus »

Зима, нарешті з'явилось трохи вільного часу і я наважився відкрити власну тему. :?
Можу сказати що мій сад на початковому етапі "створення".))) Розташований на відстані 17 км від Львова, на невеликій ділянці (3,5-4 сотки) з схилом південно-східної орієнтації. Сильно продувається вітрами як з північно-східної так і з південно-західної сторін.
Первісно це занедбаний і захаращений фруктовий сад з ягідними кущами, котрих я поступово витісняю декоративними культурами. Клімат в нас прохолодний, дощовий з домінуючою похмурою погодою і відповідно малою кількістю сонячних днів (в осатнні роки дуже нестабільний). Через велику любов до екзотичних для нашої місцевості рослин, сонця, моря і тепла, вибудував собі приблизну концепцію вільноростучого природнього магнолієвого саду з "екранами" з хвойних порід і вічнозеленим підліском. Відповідно змінами, успіхами і невдачами буду ділитись з Вами тут у вигляді фотозвітів.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватара пользователя
zxcvbnm
Ветеран форума
Сообщения: 1664
Зарегистрирован: 07 окт 2015, 22:21
Меня зовут: Артем
Откуда: с. Великий Дальник, зона 6б

Re: Мій дивний дикий сад

Сообщение zxcvbnm »

Северную сторону защитить бы неплохо было.
Аватара пользователя
Krokus
Сообщения: 903
Зарегистрирован: 06 окт 2011, 19:35
Меня зовут: Taras
Откуда: Ukraina, Lviv 6а

Re: Мій дивний дикий сад

Сообщение Krokus »

Продовження:
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
hamiak
Сообщения: 673
Зарегистрирован: 06 ноя 2014, 18:42
Меня зовут: Andrew
Откуда: Украина, г.Николаев
Контактная информация:

Re: Мій дивний дикий сад

Сообщение hamiak »

Красиво. Спасибо. -+)
Изображение
Аватара пользователя
Krokus
Сообщения: 903
Зарегистрирован: 06 окт 2011, 19:35
Меня зовут: Taras
Откуда: Ukraina, Lviv 6а

Re: Мій дивний дикий сад

Сообщение Krokus »

Продовження:
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватара пользователя
Krokus
Сообщения: 903
Зарегистрирован: 06 окт 2011, 19:35
Меня зовут: Taras
Откуда: Ukraina, Lviv 6а

Re: Мій дивний дикий сад

Сообщение Krokus »

zxcvbnm писал(а):Северную сторону защитить бы неплохо было.
Так Артем, це було б дуже добре, з цією метою висаджував хвойні рослини, була думка живопліт з тису посадити, але зважаючи на темпи росту то мабуть доведеться ставити якийсь захисний екран-паркан, як варіант є думка з поставити стінку з литого полікарбонату. Не те щоб я дорожив краєвидом на сусідів, світла і простору нехочу скрадати.
Аватара пользователя
Krokus
Сообщения: 903
Зарегистрирован: 06 окт 2011, 19:35
Меня зовут: Taras
Откуда: Ukraina, Lviv 6а

Re: Мій дивний дикий сад

Сообщение Krokus »

Дякую Андрій! Приємно)
Аватара пользователя
Руслан Хупов
Ветеран форума
Сообщения: 1865
Зарегистрирован: 25 фев 2011, 00:50
Меня зовут: Руслан
Откуда: Краснодар
Контактная информация:

Re: Мій дивний дикий сад

Сообщение Руслан Хупов »

Красиво! спасибо за эффектные фото!) :-)
Аватара пользователя
Wolterpinger
Сообщения: 933
Зарегистрирован: 22 ноя 2012, 23:24
Меня зовут: Игорь
Откуда: Дача за 25 км від Львова, зона 5а.

Re: Мій дивний дикий сад

Сообщение Wolterpinger »

На ваших знімках видно що гімалайський кедр і кунінгамія зимують без укриття. Вони в доброму стані чи є підмерзання хвої і генеративних бруньок? Запитую тому що вчора зранку було знову -19, а сьогоднішнім ранком -17. Такі тривалі і великі морози неприйнятні для таких екзотів.
Изображение
Аватара пользователя
Krokus
Сообщения: 903
Зарегистрирован: 06 окт 2011, 19:35
Меня зовут: Taras
Откуда: Ukraina, Lviv 6а

Re: Мій дивний дикий сад

Сообщение Krokus »

Дякую Руслан!
Дякую Ігор! - Стосвно результатів зимівлі ще рано говорити, попереду найпідступніші і найзрадливіші два місяці - лютий і березень. :? Кедр і куннінгамія зимують без вкривання вже другу зиму. Наразі виглядають непогано, додаю свіжі фото. Попередні результати зимівлі інших теж важко зпрогнозувати, але вже зрозуміло що непомітними ці морози не залишаться.
Найбільше від сонячної і морозної погоди постраждали бамбуки. Phyllostachys Aureosulcata “Aureocaulis” -знову втратить все листя- вигоріло від сонця. Phyllostachys decora - також виглядає підозріло, можливо листкова маса частково відновиться. Fargesia - також частково підсушила верхівкове листя, але порівняно з іншими ще непогано виглядає. Висаджені з північної сторони будинку і також не вкриті рододендрони, падуб та аукуба - виглядають чудово.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватара пользователя
Viktor_R
Модератор
Сообщения: 4676
Зарегистрирован: 14 ноя 2009, 13:36
Меня зовут: Виктор
Откуда: Киев, 6-я антропоген-зона
Контактная информация:

Re: Мій дивний дикий сад

Сообщение Viktor_R »

Чудовий сад і вражає навіть взимку, коли в снігу стоять вічнозелені екзоти- враження скадається неймовірне! Кущ фаргезії - просто бомбезний, та й інші рослини - дуже сподобались (особливо цікаво було побачити кедр гімалайський і аукубу). Чекаємо на наступні фото з результатами зимівлі.
Изображение
Аватара пользователя
Krokus
Сообщения: 903
Зарегистрирован: 06 окт 2011, 19:35
Меня зовут: Taras
Откуда: Ukraina, Lviv 6а

Re: Мій дивний дикий сад

Сообщение Krokus »

Дякую Віктор!
Забігаю далеко на перід, але попередні результати зимівлі вже є:
Кущ фаргезії в середині і з північної сторони залишається зеленим і майже не пошкодженим, ділянки які в морозну погоду потрапляли під сонячні промені обгоріли, але стабла залишаються цілими.
phyllostachys decora - живий, але втратив все листя, така ж доля спіткала і ауреосулькату.
Кипарис арізонський - шанси має, але весна покаже.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватара пользователя
Руслан Хупов
Ветеран форума
Сообщения: 1865
Зарегистрирован: 25 фев 2011, 00:50
Меня зовут: Руслан
Откуда: Краснодар
Контактная информация:

Re: Мій дивний дикий сад

Сообщение Руслан Хупов »

Тарас, как вы считаете, кипарис аризонский сможет восстановится ? Это первый раз у вас так с ним?
Аватара пользователя
Krokus
Сообщения: 903
Зарегистрирован: 06 окт 2011, 19:35
Меня зовут: Taras
Откуда: Ukraina, Lviv 6а

Re: Мій дивний дикий сад

Сообщение Krokus »

Кедр гімалайський (Cedrus deodara) - також зловив свою порцію холоду, проявилась обморожена хвоя, поруділа. Пошкодження чомусь зусереджені в нижній ділянці "крони". Можливо це пояснюється нерівномірним продуванням вітрами... На бруньках та гілках пошкоджень не виявив. Дворічний сіянець сосни ламберта (Pínus lambertiána) основна частина рослини провела холод під снігом, над поверхнею знаходився центральний пагін і той другої хвилі росту (осінній) через посуху затримався в рості і невстиг нормально підготуватись до зими. Частково обморозив деякі з хвоїнок. Куннінгамія та магонія на мою думку перезимували на відмінно. Морозник частково з обмороженнями на листі.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватара пользователя
Krokus
Сообщения: 903
Зарегистрирован: 06 окт 2011, 19:35
Меня зовут: Taras
Откуда: Ukraina, Lviv 6а

Re: Мій дивний дикий сад

Сообщение Krokus »

Руслан Хупов писал(а):Тарас, как вы считаете, кипарис аризонский сможет восстановится ? Это первый раз у вас так с ним?
Руслан неможу сказати з впевненістю що так, минулого року була ідентична ситуація, правда зима була значно мягшою. 50/50%
Ответить

Вернуться в «Персональные коллекции участников форума»