Траншейная теплица 4

Микола
Сообщения: 27
Зарегистрирован: 21 мар 2015, 18:03
Меня зовут: Микола
Откуда: Чернівці

Re: Траншейная теплица 4

Сообщение Микола »

ВасилийФ писал(а):
Микола писал(а):взимку температуру буду тримати приблизно 10-12
В мене рослини взимку на веранді. Інколи температура вночі опускається до 0, а зазвичай вночі+3 +5. Рослинам краще, ніж на лоджії (10-12). Вже в кінці лютого "стартують". Чисто візуально- рослинам краще при зимівлі +3 +5, не освітлюю, листя не опадають. На лоджії- доводиться досвітлювати, є проблеми з листопадом. Можливо, є помилки в утриманні, але зимівля при нижчих температурах мені здається більш ефективною для рослин, при цьому плоди лимонів, мандаринів, клементинів визрівають до зрілості, не дивлячись на температурний режим.
Можливо і так, все з часом покажеться, побачу яка температура буде в теплиці взимку.
Аватара пользователя
serj
Администратор
Сообщения: 12038
Зарегистрирован: 20 мар 2009, 23:46
Меня зовут: Сергей
Откуда: Украина, г. Славута 6a

Re: Траншейная теплица 4

Сообщение serj »

Миколо, можете розмістити фото входа в теплицю (тамбура) так щоб було видно сходи і фото кріплення стропил до мурлату (ніби так назвивають брус що йде по контуру теплиці).

Тепер деякі думки та зауваження. Збирати дощову воду то шикарно, сам так планував робити але ще не зробив. Я думав збирати воду зі стріхи там щоб вона стікала в бочку. Але тут є такий момент що води може бути багато і вона буде литися з бочки на дно теплиці. Зайва вода мені не потрібна. Тому я придбав електромагнітний клапан. Ідея така що контролер по датчику дощу первіряє наявність дощу і відкриває клапан. Вода тече в бочку. Я придбав два ультразвукових датчика рівня. По датчкам рівня в разі заповнення бочки водою клапан закривається. Або клапан закривається коли дощ завершиться і бочка ще буде порожня. Але не врахував що клапан пропускає у відкритому положенні воду лише під напором. Ось що погано. Прийдеться купувати інший клапан.

Тепер стосовно накопичення тепла в грунті через труби. Чим глибше вкопана труба, тим краще вона охолоджує повітря. Але тоді і гірше нагріває поверхневий шар грунту. Та й чесно кажучи навіть якщо труби сильно заглибити, закопати велику їх кількість, без провітрювання починаючи з середини квітня не обійтись.
Изображение
Микола
Сообщения: 27
Зарегистрирован: 21 мар 2015, 18:03
Меня зовут: Микола
Откуда: Чернівці

Re: Траншейная теплица 4

Сообщение Микола »

serj писал(а):Миколо, можете розмістити фото входа в теплицю (тамбура) так щоб було видно сходи і фото кріплення стропил до мурлату (ніби так назвивають брус що йде по контуру теплиці).

Тепер деякі думки та зауваження. Збирати дощову воду то шикарно, сам так планував робити але ще не зробив. Я думав збирати воду зі стріхи там щоб вона стікала в бочку. Але тут є такий момент що води може бути багато і вона буде литися з бочки на дно теплиці. Зайва вода мені не потрібна. Тому я придбав електромагнітний клапан. Ідея така що контролер по датчику дощу первіряє наявність дощу і відкриває клапан. Вода тече в бочку. Я придбав два ультразвукових датчика рівня. По датчкам рівня в разі заповнення бочки водою клапан закривається. Або клапан закривається коли дощ завершиться і бочка ще буде порожня. Але не врахував що клапан пропускає у відкритому положенні воду лише під напором. Ось що погано. Прийдеться купувати інший клапан.

Тепер стосовно накопичення тепла в грунті через труби. Чим глибше вкопана труба, тим краще вона охолоджує повітря. Але тоді і гірше нагріває поверхневий шар грунту. Та й чесно кажучи навіть якщо труби сильно заглибити, закопати велику їх кількість, без провітрювання починаючи з середини квітня не обійтись.
Тамбур завтра сфотографую, це цікавило?
я хочу поставити високу бочку, щоб була вище рівня землі, і вверху провесли від неї трубу( самотьок) вода сама буде витікати на вулицю коли її буде забагато, а зимою закладу пінопластом.
я ось робив експеременти ці дні з трубами, сьогодні на дворі було +31, на виході з труби було +21, за годину роботи вентилятора, поступово повітря в трубі нагрівалося на +1 градус, ось тепер задумався, що можна б було випустити трубу зразу над рослинами( вони всі на стелажах будуть вирощуватися) тим самим створити ще один мікроклімат.
для провітрювання в мене є 3 вікна це десь 2.5 кв.м., і вентилятор який ганяє 1000 куб. см за годину, думаю для провітрювання вистачить.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватара пользователя
zxcvbnm
Ветеран форума
Сообщения: 1668
Зарегистрирован: 07 окт 2015, 22:21
Меня зовут: Артем
Откуда: с. Великий Дальник, зона 6б

Re: Траншейная теплица 4

Сообщение zxcvbnm »

Можно бочку закопати за межами теплицi,щоб вода не замерзала взимку,i встановити резервуар в теплицi на рiвнi цієї бочки,з'днати.В бочцi,що за межами теплицi встановити звичайний клапан,що контролює рiвень води.
Микола
Сообщения: 27
Зарегистрирован: 21 мар 2015, 18:03
Меня зовут: Микола
Откуда: Чернівці

Re: Траншейная теплица 4

Сообщение Микола »

zxcvbnm писал(а):Можно бочку закопати за межами теплицi,щоб вода не замерзала взимку,i встановити резервуар в теплицi на рiвнi цієї бочки,з'днати.В бочцi,що за межами теплицi встановити звичайний клапан,що контролює рiвень води.
теж так думав, але поки що такий варіант буде простішим)
Микола
Сообщения: 27
Зарегистрирован: 21 мар 2015, 18:03
Меня зовут: Микола
Откуда: Чернівці

Re: Траншейная теплица 4

Сообщение Микола »

За ці два дні, добре потрудилися, перший день все подготовлювали, для накриття полікарбонатом, всі діри закладав пінопластом, дуже багато роботи з покриванням ПК, особливо дуже важко їх з'єднувати між собою, багато часу забирає, було накрито 3 листи з 8, завтра 1 вересня, так що буде трішки застій в роботі. :roll:
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Микола
Сообщения: 27
Зарегистрирован: 21 мар 2015, 18:03
Меня зовут: Микола
Откуда: Чернівці

Re: Траншейная теплица 4

Сообщение Микола »

Ось зробив поближче фото, напевно завтра знову будем накривати полікарбонатом :;)
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Микола
Сообщения: 27
Зарегистрирован: 21 мар 2015, 18:03
Меня зовут: Микола
Откуда: Чернівці

Re: Траншейная теплица 4

Сообщение Микола »

Залили сходи бетоном, і поклали ще 1 лист полікарбонату, ще залишилось 4
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватара пользователя
serj
Администратор
Сообщения: 12038
Зарегистрирован: 20 мар 2009, 23:46
Меня зовут: Сергей
Откуда: Украина, г. Славута 6a

Re: Траншейная теплица 4

Сообщение serj »

Чудово, Микола! Дякую за те що надаєте інформацію. Полікарбонату буде один шар чи два?
Изображение
Микола
Сообщения: 27
Зарегистрирован: 21 мар 2015, 18:03
Меня зовут: Микола
Откуда: Чернівці

Re: Траншейная теплица 4

Сообщение Микола »

serj писал(а):Чудово, Микола! Дякую за те що надаєте інформацію. Полікарбонату буде один шар чи два?
Один шар, на 2 немає не часу ні коштів :cry:
ось вчора накрили повністю, так як дощу не було 2 тиждні, поливав водою щоб побачити ефект :lol:
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Микола
Сообщения: 27
Зарегистрирован: 21 мар 2015, 18:03
Меня зовут: Микола
Откуда: Чернівці

Re: Траншейная теплица 4

Сообщение Микола »

Микола писал(а):
serj писал(а):Чудово, Микола! Дякую за те що надаєте інформацію. Полікарбонату буде один шар чи два?
Один шар, на 2 немає не часу ні коштів :cry:
ось вчора накрили повністю, так як дощу не було 2 тиждні, поливав водою щоб побачити ефект :lol:
Сергій, як на вашу думку краще утеплити? ззовні не виходить в мене, але боюсь, якщо утеплю з середини, то швидше охолоджуватися буде, і блоки не будуть акумулювати тепло, які поради можете дати?
Аватара пользователя
serj
Администратор
Сообщения: 12038
Зарегистрирован: 20 мар 2009, 23:46
Меня зовут: Сергей
Откуда: Украина, г. Славута 6a

Re: Траншейная теплица 4

Сообщение serj »

Утепляти треба тільки ззовні. Це однозначно. Поясніть чому не вийде ззовні утеплити? Відкопайте грунт по периметру теплиці ззовні на певну глибину, хоча б на 80 см і утепліть. Я так робив, бо пішов дощ і грунт обвалився та й дощ понаносив піску. Да, робота неприємна, але потрібна.
Изображение
Микола
Сообщения: 27
Зарегистрирован: 21 мар 2015, 18:03
Меня зовут: Микола
Откуда: Чернівці

Re: Траншейная теплица 4

Сообщение Микола »

serj писал(а):Утепляти треба тільки ззовні. Це однозначно. Поясніть чому не вийде ззовні утеплити? Відкопайте грунт по периметру теплиці ззовні на певну глибину, хоча б на 80 см і утепліть. Я так робив, бо пішов дощ і грунт обвалився та й дощ понаносив піску. Да, робота неприємна, але потрібна.
А світловідбиваюча плівка в середині, не буде заважати блокам акумулювати тепло? і чи можна утеплити ззовні до 10 см грунту, а нижче, зсередини?
Аватара пользователя
serj
Администратор
Сообщения: 12038
Зарегистрирован: 20 мар 2009, 23:46
Меня зовут: Сергей
Откуда: Украина, г. Славута 6a

Re: Траншейная теплица 4

Сообщение serj »

Утеплити лише ззовні. Якщо прокопаєте на 10 см, то зможете і хоча б до 50 см. Да, це довго, але то треба зробити. Плівка всередині то зайве. Це грибок, конденсат під нею. Побіліть цеглу в білий колір.
Изображение
Микола
Сообщения: 27
Зарегистрирован: 21 мар 2015, 18:03
Меня зовут: Микола
Откуда: Чернівці

Re: Траншейная теплица 4

Сообщение Микола »

serj писал(а):Утеплити лише ззовні. Якщо прокопаєте на 10 см, то зможете і хоча б до 50 см. Да, це довго, але то треба зробити. Плівка всередині то зайве. Це грибок, конденсат під нею. Побіліть цеглу в білий колір.
А в грунті можна не приклеювати до стіни? Просто присипати землею?
Ответить

Вернуться в «Выращивание экзотических растений в траншейной теплице»