Экология. Борьба за сохранение Природы.

USDA-зоны, климат и микроклимат

Модератор: bodd

Аватара пользователя
Wolterpinger
Сообщения: 933
Зарегистрирован: 22 ноя 2012, 23:24
Меня зовут: Игорь
Откуда: Дача за 25 км від Львова, зона 5а.

Re: псевдотсуга Мензиса

Сообщение Wolterpinger »

Интересное видео о том как выглядят пралеса из псевдотсуги в Западном Орегоне. Америка и Канада могут гордится своими девственными лесами.Там еще хоть что-то осталось потомкам.

Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum
У нас же почти ничего не осталось, так как нагло рубят в огромных количествах прямо в национальных природных парках буковые, пихтовые и еловые пралеса - наше национальное достояние. И будут рубить, никто их не остановит, пока через несколько лет не останется ничего :cry:
Изображение
Аватара пользователя
birain
Сообщения: 1
Зарегистрирован: 16 сен 2016, 18:36
Меня зовут: Катя
Откуда: Киев

Re: Экология. Борьба за сохранение Природы.

Сообщение birain »

перевозят с места на место оО ужас
Аватара пользователя
rawavlad
Сообщения: 68
Зарегистрирован: 10 сен 2015, 14:46
Откуда: Lviv region 6-b

Re: псевдотсуга Мензиса

Сообщение rawavlad »

Ну для чого негатив пишете і неправду. Що означає в абсолютних числах "огромные количества"? Рубки перевищують величину річного приросту? Вони інтенсивніші за загальноприйняті в світі? Ви знаєте площі рубок і площі, що заліснюються щорічно, чи відомо, що площі заліснення більші? І, до речі, сьогодні у лісників професійне свято. Маєте чудову нагоду їх привітати з днем працівника лісового господарства. А при нагоді зроблю фото того, що буде висажено в наступному році, тобто цьогорічні сіянці ялиці білої, сосни звичайної, модрини європейської та інших.
Аватара пользователя
Viktor_R
Модератор
Сообщения: 4700
Зарегистрирован: 14 ноя 2009, 13:36
Меня зовут: Виктор
Откуда: Киев, 6-я антропоген-зона
Контактная информация:

Re: Экология. Борьба за сохранение Природы.

Сообщение Viktor_R »

Поразили факты изложенные в статье:
КТО СПАС ЕВРОПУ ОТ ГИБЕЛИ ? А МЫ НЕ ЗНАЛИ. Чернобыль
http://newrezume.org/news/2016-09-18-16342
Изображение
Аватара пользователя
zxcvbnm
Ветеран форума
Сообщения: 1669
Зарегистрирован: 07 окт 2015, 22:21
Меня зовут: Артем
Откуда: с. Великий Дальник, зона 6б

Re: Экология. Борьба за сохранение Природы.

Сообщение zxcvbnm »

Печально то как.
Аватара пользователя
Wolterpinger
Сообщения: 933
Зарегистрирован: 22 ноя 2012, 23:24
Меня зовут: Игорь
Откуда: Дача за 25 км від Львова, зона 5а.

Re: псевдотсуга Мензиса

Сообщение Wolterpinger »

rawavlad писал(а):Ну для чого негатив пишете і неправду. Що означає в абсолютних числах "огромные количества"? Рубки перевищують величину річного приросту? Вони інтенсивніші за загальноприйняті в світі? Ви знаєте площі рубок і площі, що заліснюються щорічно, чи відомо, що площі заліснення більші? І, до речі, сьогодні у лісників професійне свято. Маєте чудову нагоду їх привітати з днем працівника лісового господарства. А при нагоді зроблю фото того, що буде висажено в наступному році, тобто цьогорічні сіянці ялиці білої, сосни звичайної, модрини європейської та інших.
Я не пишу негатив і неправду. Просто я не розумію одного - як можна спилювати здорові буки, дуби, сосни, ялини, ялиці, яким по 150-300 років у лісах, які створила Природа? І прикриватись санітарними рубками, знищуючи тим самим останні залишки букових і хвойних лісів. Що залишиться нащадкам - пні і знищена Природа? Хіба можна рубати в заповідних об"єктах? А що робиться в Карпатах. Якщо не вірите то подивіться ось це:

Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum
А ось що робиться в Ужанському Нацпарку:

Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum
А ось шокуюча інформація про те що в Ужанському НПП санітарними рубками була практично вирубана моніторингова ділянка для вивчення пралісів, закладена в 1930-х роках минулого століття чеським професором А. Златником. Хіба можна знищувати природні, одвічні праліси і старовікові ліси, які ще чудом дожили до наших днів? Бо якщо знищують під санітарну рубку унікальні деревостани в заповідному фонді,то що тоді говорити про невеликі, чудом збережені ділянки пралісів і старовікових лісів у Карпатах. Їх вирублять за декілька років - бо не прийнято Закон про праліси і старовікові ліси, який би їх захистив від рубок. Та й тут немає чому дивуватися, достатньо подивитися на Канаду. Там унікальний Дощовий Ліс, найбільший праліс нашої планети з тисячолітними деревами псевдотсуги, тсуги західної, туї гігантської, ялини ситхінської , кипарисовика нутканського і інших цінних порід хвойних дерев був незайманий вирубками аж до 80-х років минулого століття. І навіть найдемократичніша канадська влада підняла руку на таку унікальну екосистему, почавши там промислову вирубку. В результаті за 40 років екосистемі завдано непоправної шкоди, було знищено тисячі, якщо не більше тисячолітніх дерев-гігантів. І тільки в цьому році Грінпіс домігся від канадського уряду припинення промислових рубок і в результаті 85 % території Дощового Лісу мають стати заповідними, захищенними від знищення. Зрозуміло що карпатські праліси і старовікові ліси ніхто не захистить, Грінпісу у нас немає. Це не Канада на превеликий жаль :( Природні ліси, тобто праліси і старовікові ліси, а також ділянки старовікових лісів у звичайних лісах і відповідно вікові дерева в них мають бути повністю заповідними, тобто захищеними від всіх видів рубок. Так є в цивілізованій Європі, куди так прагне Україна. Я хочу привітати лісівників із професійним святом, правда трохи запізно бо цей день був вчора. Все вірно - ті ліси, які створює людина вона має право рубати, а на місці вирубаних висаджувати нові. Треба зробити наші нові ліси схожими на ліси Півничної Америки - тобто впроваджувати цінні хвойні північноамериканські породи, які довговічні, швидкорослі і дають високий приріст деревини. Тим більше що вони будуть нормально рости в наших кліматичних умовах, вони чудово підходять для нашої 6а-6б зони. Є десяток, а то і більше таких північноамериканських хвойних порід 5б-6а зони, на відміну від традиційних для 3-4 зони. Просто потрібно зберегти для нащадків природні ліси, бо якщо ці ліси будуть знищені то тоді це буде повна екологічна катастрофа для нашої країни.
Изображение
Аватара пользователя
rawavlad
Сообщения: 68
Зарегистрирован: 10 сен 2015, 14:46
Откуда: Lviv region 6-b

Re: псевдотсуга Мензиса

Сообщение rawavlad »

Wolterpinger писал(а):Треба зробити наші нові ліси схожими на ліси Півничної Америки - тобто впроваджувати цінні хвойні північноамериканські породи, які довговічні, швидкорослі і дають високий приріст деревини.
Знаєте, я влітку їздив в Німеччину на одну з найбільших виставок лісогосподарської техніки в складі офіційної делегації. В тому числі відвідували Управління державними лісами Баварії. Там дуже складна система управління, є федеральні земельні ліси, є державні, є приватні (парадоксально, але більшість власників не знають, що вони їм належать. Виникає питання, як податки сплачують, та інше всяке...), є церковні, наукові, та до холери всяких лісів. Так от офіційний представник Управління почав нам розказувати, що коли місцеві лісники розробили програму створення високопродуктивних хвойних насаджень з дугласії, то громадські організації, місцеве населення, Грінпіс в тому числі виступили проти цього. Обгрунтування було просте - це нехарактерні для данної місцевості породи і їм нема що робити в наших лісах. Садіть, панове, бук! Ми почали сміятися. А він зі сльозами на очах розказує, - А нам було не до сміху. В Німеччині, каже він, економічна складова в прийняті рішення ледь перевищує 50%, а решта то екологічна, громадська та суспільна думка. Каже, якби ми гналися за коштами, то садили б високопродуктивні хвойні насадження. Але німецьке суспільство не потребеє цього. Вони хочуть бачити бук в своїх лісах. І ми маємо дослуховуватися до людей. До речі Німеччина заготовляє тільки санітарними рубками 50млн. кубометрів деревини. Поняття головне користування в них немає. Потреба країни в деревині - 100млн. кубометрів. Тобто решту 50млн. вони імпортують. Україна всього заготовляє 15,5млн. З них половина санітарними, друга половина рубки головного користування. Невелику частку інших рубок не беремо в розрахунок. Може візьмемо цифри сусідів поляків? Тому і питаю, коли кажете про величезні неосяжні обсяги заготівлі в Україні, то можна з цифрами, щоб розуміти якими даними оперуєте в своїх повідомленнях. Так мені легше сприймати інформацію. Знову ж в Україні щороку рубками забирається 50-60% річного приросту, в Європі цей показник 60-80%. Просто хочу щоб люди бачили цифри і могли робити висновки самі про обсяги, "шалені" об'єми рубок та т.і.
Популіські речі легко казати, а от з цифрами стає складніше. Вони не дозволяють так легко маніпулювати свідомістю населення.
Але каюсь, ми (лісникі) самі в цьому винні. Досі просто робили свою роботу і публічно її не висвітлювали. А коли громадськість захотіла не просто дізнатися, а ще й контролювати роботу, бо їм здавалося, що лише рубаємо, то ми були не готові до надмірної уваги і спроб громадських активістів "поруліть". Лише поступово відновлюється контроль над всіма процесами в галузі.
Аватара пользователя
Wolterpinger
Сообщения: 933
Зарегистрирован: 22 ноя 2012, 23:24
Меня зовут: Игорь
Откуда: Дача за 25 км від Львова, зона 5а.

Re: псевдотсуга Мензиса

Сообщение Wolterpinger »

rawavlad писал(а): Знаєте, я влітку їздив в Німеччину на одну з найбільших виставок лісогосподарської техніки в складі офіційної делегації. В тому числі відвідували Управління державними лісами Баварії. Там дуже складна система управління, є федеральні земельні ліси, є державні, є приватні (парадоксально, але більшість власників не знають, що вони їм належать. Виникає питання, як податки сплачують, та інше всяке...), є церковні, наукові, та до холери всяких лісів. Так от офіційний представник Управління почав нам розказувати, що коли місцеві лісники розробили програму створення високопродуктивних хвойних насаджень з дугласії, то громадські організації, місцеве населення, Грінпіс в тому числі виступили проти цього. Обгрунтування було просте - це нехарактерні для данної місцевості породи і їм нема що робити в наших лісах. Садіть, панове, бук! Ми почали сміятися. А він зі сльозами на очах розказує, - А нам було не до сміху. В Німеччині, каже він, економічна складова в прийняті рішення ледь перевищує 50%, а решта то екологічна, громадська та суспільна думка. Каже, якби ми гналися за коштами, то садили б високопродуктивні хвойні насадження. Але німецьке суспільство не потребеє цього. Вони хочуть бачити бук в своїх лісах. І ми маємо дослуховуватися до людей. До речі Німеччина заготовляє тільки санітарними рубками 50млн. кубометрів деревини. Поняття головне користування в них немає. Потреба країни в деревині - 100млн. кубометрів. Тобто решту 50млн. вони імпортують. Україна всього заготовляє 15,5млн. З них половина санітарними, друга половина рубки головного користування. Невелику частку інших рубок не беремо в розрахунок. Може візьмемо цифри сусідів поляків? Тому і питаю, коли кажете про величезні неосяжні обсяги заготівлі в Україні, то можна з цифрами, щоб розуміти якими даними оперуєте в своїх повідомленнях. Так мені легше сприймати інформацію. Знову ж в Україні щороку рубками забирається 50-60% річного приросту, в Європі цей показник 60-80%. Просто хочу щоб люди бачили цифри і могли робити висновки самі про обсяги, "шалені" об'єми рубок та т.і.
Популіські речі легко казати, а от з цифрами стає складніше. Вони не дозволяють так легко маніпулювати свідомістю населення.
Але каюсь, ми (лісникі) самі в цьому винні. Досі просто робили свою роботу і публічно її не висвітлювали. А коли громадськість захотіла не просто дізнатися, а ще й контролювати роботу, бо їм здавалося, що лише рубаємо, то ми були не готові до надмірної уваги і спроб громадських активістів "поруліть". Лише поступово відновлюється контроль над всіма процесами в галузі.
І нічого популіського я не пишу. Я маю право на власну думку. Я хочу відповісти Вам лише тим, що у нас ведеться незаконна заготівля деревини у заповідних природних лісах, там де вирубка заборонена. Ось і все. І всі прості люди знають про таке і бачать таке постійно - бо таких прикладів масса. І я на свої очі бачив вікові пні від здорових дерев і знищені бучини. І тепер навіть не хочу йти в ліс за грибами бо знищують цей ліс, бо не побачу тих велетнів що були минулого року. Не хочу нервуватися, бо і так жити дуже важко. Звичайно що я, як і всі інші прості люди нашої країни не знають про об"єми заготівлі деревини в заповідних лісах. І тому не можу оперувати цифрами рубок. Бо ця інформація відома лише тим, хто незаконно знищує природні ліси. Ви дали тільки об"єми легальної заготівлі деревини, а нелегальні об"єми напевно знає лише Бог. Ви ж самі написали що Німеччина імпортує 50 млн. кубів деревини про потребі в 100 млн. Старовікові букові ліси Німеччини надійно захищені від рубок на законодавчому рівні. У нас цього немає і напевно ніколи і не буде. Букових, ялинових пралісів у Німеччині немає, є лише старовікові букові ліси. А у нас є, але що з того. Скоро їх не стане. Скажіть мені - а це нормально, коли на дрова спилюється здоровий бук якому більше 200 років? А коли повирубано цілі ділянки таких вікових дерев за останні роки в букових лісах навколо Львова - це нормально? Букові ліси навколо Львова - це зелені легені нашого міста. Його ніхто не садив, його виростила Природа, а хтось прийшов і незаконно знищив таке дерево. А скільки ж воно дає кисню за рік, скільки затримує вологи в землі, яке воно врешті-решт красиве і величне ті хто знищують такі дерева хоч на секунду замислились над тим? Ви пишете що в Німеччині не садять цінні іноземні породи? У нас в Україні є насадження псевдотсуги зеленої в Закарпатті, яким більше 100 років і діаметр деяких дерев там сягає 1м. в комлі. Але то було посаджено ще при Австрії. У нас у Львові є дерево тсуги канадської, яке росте навпроти Католицького Університету. Воно було посаджене більше 100 років тому. Як будете мати нагоду - то прийдіть і подивіться на нього. Воно таке одне у Львові. Воно висаджене не в низині як дві тсуги у Стрийському Парку такого ж віку, а на схилі горба. Відмінність між ними разюча. Це справжнє плюсове дерево, з товстим стволом і висотою більше 25 м. з якого можна збирати насіння. Воно виглядає ще краще, ніж у місці зростання - в канадських лісах. А оскільки тсуга канадська може дожити до 800 років тільки можна уявити якою вона б виросла до своїх максимальних розмірів- до 2 м. у діаметрі на висоті 1,5 м. над землею і 50 м. у висоту. Тому що зона для цієї породи 5а, а у нас у Львові - 6б. Якби було бажання - то і у нас були би б ліси не гірші від лісів Америки. І це тільки одна порода, а ще набереться більше десятка цих прекрасних порід. За такими породами хвойних майбутнє наших нових лісів.
Изображение
Аватара пользователя
zxcvbnm
Ветеран форума
Сообщения: 1669
Зарегистрирован: 07 окт 2015, 22:21
Меня зовут: Артем
Откуда: с. Великий Дальник, зона 6б

Re: Экология. Борьба за сохранение Природы.

Сообщение zxcvbnm »

Если деревья проверены и не дают сверх самосев,а коефициент роста и качество лучше обичных промышленных пород,как сосна и ель,то почему бы их не выращивать в промышленном масштабе.Это можно представить как поле,где вкорне изменена растительность.А вот коренные виды оставить в целинных очагах.Кстати,проблемы целинного спепи не поправимы.Единственный целинный степь осталсь в Аскании-Нова,если не ешибаюсь,а все остальные ,которые есть нарушены и никогда не будут,как прежде.
Аватара пользователя
RomUA
Сообщения: 126
Зарегистрирован: 14 май 2012, 21:40
Меня зовут: Роман
Откуда: Львов

Re: Экология. Борьба за сохранение Природы.

Сообщение RomUA »

zxcvbnm писал(а):Единственный целинный степь осталсь в Аскании-Нова,если не ешибаюсь,а все остальные ,которые есть нарушены и никогда не будут,как прежде.
Я вам відкрю секрет, в нас і пралісів не лишилось, те, що є, це вторинні праліси, тобто те, що змінено-посаджено людьми, просто давно, і букових пралісів в карпатах немає, який же це праліс, коли немає дерев, старіше 200-300 років?
rawavlad писал(а):Популіські речі легко казати, а от з цифрами стає складніше. Вони не дозволяють так легко маніпулювати свідомістю населення.
Ви теж популіст. Проблема вирубок не в процентах до приросту, проблема в неправильній рубці. Коли вирубують цілими схилами - це не правильно. Чи я не правий?
Luboznatelny
Ветеран форума
Сообщения: 1530
Зарегистрирован: 16 сен 2014, 22:28
Откуда: Украина, Одесса

Re: Экология. Борьба за сохранение Природы.

Сообщение Luboznatelny »

Природа не прощает таких вырубок в горной местности с обильными осадками. Взрослые буковые деревья с их мощной корневой системой выполняют роль губки/насоса, успешно выкачивающих воду из грунта. При отсутствии такого живого насоса и когда земля выше в горах уже сама не способна впитать чрезмерное кол-во выпавших осадков представьте, что ждёт низины у речных долин, а именно они обычно обжиты населением.
Mychail
Сообщения: 25
Зарегистрирован: 25 ноя 2013, 19:22
Меня зовут: Михаил
Откуда: Украина, Ужгород

Re: Экология. Борьба за сохранение Природы.

Сообщение Mychail »

#Я вам відкрю секрет, в нас і пралісів не лишилось, те, що є, це вторинні праліси, тобто те, що змінено-посаджено людьми, просто давно, і букових пралісів в карпатах немає, який же це праліс, коли немає дерев, старіше 200-300 років? #
я Вам відкрию секрет. Є букове криволісся - це праліси. Криві дерева нікому не були потрібні, тому повністю їх не вирубували ніколи. Також є заплавні дубові ліси - теж правліи. Не дуже багато але ще є.
Аватара пользователя
Wolterpinger
Сообщения: 933
Зарегистрирован: 22 ноя 2012, 23:24
Меня зовут: Игорь
Откуда: Дача за 25 км від Львова, зона 5а.

Re: Экология. Борьба за сохранение Природы.

Сообщение Wolterpinger »

Ви маєте рацію, пралісів у нас вже не залишилось. З таким варварським як в нашій країні ставленням до лісів і до Природи за лічені роки дорубають останні пралісові ділянки у Карпатах і на тому все. Знищена Природа - відсутність майбутнього.
Изображение
Аватара пользователя
sarasota alex
Модератор
Сообщения: 1850
Зарегистрирован: 05 янв 2010, 11:46
Меня зовут: Алексей
Откуда: Сарасота, шт. Флорида, США 10а (родина - Харьков)

Re: Экология. Борьба за сохранение Природы.

Сообщение sarasota alex »

Обезлесение Калимантана
extent-of-deforestation-in-borneo-1950-2005-and-projection-towards-2020.png
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Изображение
Аватара пользователя
Viktor_R
Модератор
Сообщения: 4700
Зарегистрирован: 14 ноя 2009, 13:36
Меня зовут: Виктор
Откуда: Киев, 6-я антропоген-зона
Контактная информация:

Re: Экология. Борьба за сохранение Природы.

Сообщение Viktor_R »

С такими темпами уничтожения лесов, не удивлюсь, если на когда-то полностью покрытом экваториальными дождевыми лесами Калимантане скоро и и пустыня появится...
Изображение
Ответить

Вернуться в «Разное»