Траншейна теплиця м. Львів.

Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

Всім привіт, прийшов час і мені збудувати траншейну теплицю. Орієнтовні розміри 10м×3м та глибиною близько 1,5м для вирощування цитрусових. Будуватиму капітальною оскільки минулорічний буревій дав зрозуміти - халява не пройде. Орієнтована теплиця буде із заходу на схід по коньку. Дах двохскатний, накриватиму полікарбонатом по дерев"яному каркасі. Стіни будуть з шлакоблоків. Вхід у неї надземний не хотів би, думаю, люк -те що треба. У Сергія бачив такий.
Місце для неї вже знайшов. Правда, зі всіх сторін обдуватиме її вітром, та щось придумаю. Для того щоб почати, не знаю як визначити рівень грунтових вод, щоб зрозуміти на яку глибину вкопуватися та остаточно визначитися з шириною та довжиною теплиці. Щоб при зведенні даху не було нюансів і, загалом, не було нюансів).
Надіюсь на Вашу допомогу в цій справі, буду радий рекомендаціям, зауваженням і т.д.
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
serj
Администратор
Сообщения: 12038
Зарегистрирован: 20 мар 2009, 23:46
Меня зовут: Сергей
Откуда: Украина, г. Славута 6a

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение serj »

А криниці є поряд?
Изображение
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

Так. Та до найближчої криниці, метрів з 50.
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
serj
Администратор
Сообщения: 12038
Зарегистрирован: 20 мар 2009, 23:46
Меня зовут: Сергей
Откуда: Украина, г. Славута 6a

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение serj »

Тоді Ви повинні знати рівень води в тій криниці. У вашому випадку він і буде визначати рівень грунтових вод. Як правило про те що близько грунтові води може свідчити рослинність. Не буде лишнім розпитати в людей, які поряд проживають. В любому випадку сусіди мають погреба і знають про рівень грунтових вод.
Тепер щодо конструкції:

- дерево в теплиці не раджу, грибок.
- шлакоблоки чи мучкоболки?
- я б не робив люк, незручно заходити, заносити всередину теплиці великі рослини та габаритні речі.
- відразу передбачити у стінах отвори під воздуховоди та трубу до пічки, якщо вона планується.
Изображение
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

Сергій, рівень води зараз на глибині одного метра. Сусіди казали, що він піднімався і до 0.5м від поверхні грунту. Та це було дуже давно. Більше 8 років тому.
Про дерево, мав на увазі- дерев"яні бруси на які кріплять полікарбонат. Якщо кріпити до металевих деталей то з конденсатом не справитися. Так думаю.
Шлакоблоки, мучкоблоки.. Це не одне і те ж? Сьогодні говорив з виробником шлакоблоків, цікавився з чого вони їх виготовляють. Казав, що перемелюють не кондиційні газоблоки, добавляють вапно, цемент. Жодного шлаку в блоках нема.. та це, мабуть, від виробника залежить.
А щодо отворів, так розумію, краще виводити в тамбур ( не знаю чи правильно назвав), а потім на зовні?
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

Спілкувався з виробниками блоків. Зійшлись на тому що в грунт краще дати блоки з гранвідсіву, а вище блоки із золи які досить добре зберігають тепло. Порадили, зробити хорошу гідроізоляцію.
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
serj
Администратор
Сообщения: 12038
Зарегистрирован: 20 мар 2009, 23:46
Меня зовут: Сергей
Откуда: Украина, г. Славута 6a

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение serj »

Так, блоки з гранвідсіву краще всього. Зверху теж. Зовні утеплити пінопластом, який одночасно буде доброю гідроізоляцією.
Изображение
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

Всім привіт! Давно не доповнював тему, не було як часу для цього, так і причин. Виникло кілька проблематичних моментів в зв"язку з якими був змушений відмовитися від затії. Правда, не повністю. В подальшому на меті, всеж вийти на попередній проект. На даний момент викопав котлован розміром3*3м та глибиною близько 1,3м.(Достатньо було б викопати й 1м та я якось так захопився, що трохи перестарався. Рівень грунтових вод, повторюю, на глибині 0,8-1м при весняних підтопленнях). Стіни робити капітальними вже не дозволить час, зима на носі. Тож придбав "плоский" шифер, не знаю його назви, розміром 1,5 *3м товщиною з сантиметр). Зараз ламаю голову, як його укріпити, щоб грунт не проломав його і не надто деформував. Вдалось купити по 300 грн за лист, брав вже користований. Виглядає дуже добре, але важить, як дідько. Котили по трубах до ями. Ще занесли 8 бетонних стовпів. Вкопуватиму на кутах та по середині стін. Хоч і не дуже впевнений у надійності цих опор. Задача тепер зі столяркою, потрібні матеріали. Куб сухої соснової дошки -3500грн. А ще потрібно пропустити через рейсмус, плюс обробка "хімією". Веду до того, що ще купа роботи, а часу все менше та менше. Згодом розміщу фото виконаних робіт. ++)
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

Так виглядає на сьогоднішній момент.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

Продовжим монолог. З моменту останнього повідомлення робота в теплиці кипіла добре). В такі моменти гостро відчувається брак(відсутність) усього на світі. Часу, знань, вмінь, сил, банально грошей і так далі. Оскільки роботи такого плану ведуться вперше, боявся не накосячити SN:) Косяки є, думаю, зимівля покаже й ще. Найбільш важко було вкопувати бетонні стовпи. Тепер схильний вважати, що варто було їх укріпити бетоном. Час покаже.
Для зимівлі рослин у ній залишилося доробити дах, утеплити грунт навколо, навісити плівку. Це так, якщо зима прийде завтра. В загальному ж, роботи залишається більш ніж багато. Втішає, що 98% виконаних робіт пройшли через мої руки). Додаю фото теплиці на сьогодні.
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

Осьо.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
З видимого пізнавай невидиме.
alex-perec
Сообщения: 47
Зарегистрирован: 10 мар 2016, 21:21
Меня зовут: Александр
Откуда: Киев

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение alex-perec »

:007
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

-:)
alex-perec писал(а):
10 ноя 2018, 00:34
:007
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

Минулого тижня екстренно накрив плівкою і заніс в теплицю рослини. Оскільки синоптики повідомили про можливість опадів у вигляді дощу та мокрого снігу зі зниженням температури нижче нуля. Тому в середині важко пересуватися, усюди рослини під ногами. Стелажів ще немає. Потрібно утеплити дах пінопластом, знизу це проблематично робити, а ззовні пізно - плівка вже закріплена. Також придбав кабель сіп 2*10, завтра натягуватиму повітряну лінію для живлення. Відстань близько 100м.
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
serj
Администратор
Сообщения: 12038
Зарегистрирован: 20 мар 2009, 23:46
Меня зовут: Сергей
Откуда: Украина, г. Славута 6a

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение serj »

Чудова теплиця! Я так розумію що теплиця буде без додаткового підігріву? Ви будете якимось чином фіксувати температури всередині теплиці?
Изображение
Ответить

Вернуться в «Выращивание экзотических растений в траншейной теплице»