Подсветка

Грунты, удобрения, стимуляторы, ёмкости и прочее обрудование

Модератор: serj

Ответить
Аватара пользователя
Anna_DN
Сообщения: 94
Зарегистрирован: 11 июл 2016, 17:45
Меня зовут: Ханна
Откуда: Украина , Днепр

Re: Подсветка

Сообщение Anna_DN »

Radem писал(а):Какие лампы использовали?
osram floura 36w 120см
дилетант
lanoc2012
Сообщения: 27
Зарегистрирован: 22 июл 2015, 06:10
Меня зовут: Владимир
Откуда: Запорожье

Re: Подсветка

Сообщение lanoc2012 »

Добрый день. Купил лампы по две на каждое окно. Как думаете будет толк?
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватара пользователя
serj
Администратор
Сообщения: 12038
Зарегистрирован: 20 мар 2009, 23:46
Меня зовут: Сергей
Откуда: Украина, г. Славута 6a

Re: Подсветка

Сообщение serj »

Добрый день. Для досветки небольшой группы растений при наличии основного освещения будет толк.
Изображение
lanoc2012
Сообщения: 27
Зарегистрирован: 22 июл 2015, 06:10
Меня зовут: Владимир
Откуда: Запорожье

Re: Подсветка

Сообщение lanoc2012 »

Спасибо
Павел
Сообщения: 132
Зарегистрирован: 18 окт 2009, 17:40
Откуда: Україна смт.Веселинове Миколаївська обл.

Re: Подсветка

Сообщение Павел »

Кто-то пробовал для досветки на небольшом окне, стоит игра свеч? https://ru.aliexpress.com/item/Full-Spe ... =200001054
Изображение
Аватара пользователя
serj
Администратор
Сообщения: 12038
Зарегистрирован: 20 мар 2009, 23:46
Меня зовут: Сергей
Откуда: Украина, г. Славута 6a

Re: Подсветка

Сообщение serj »

Лампа заявлена мощностью 5 Вт. Надо хотя бы с десяток таких ламп. К тому же китайцы мощность светодиодов ограничивают в 2-3 раза для уменьшения нагрева
Изображение
nikopol
Сообщения: 4
Зарегистрирован: 16 дек 2014, 11:23
Откуда: Kyiv

Re: Подсветка

Сообщение nikopol »

Шо ж ви робите. Нащо вам це космічне фіолетове вирвиоко освітлення?
Флюорисцент, натрій, галоген це минуле сторіччя. Вони по ефективності не погані але випромінювання йде у всу боки - 360 градусів. Збирайте, не збирайте все це рефлекторам - будуть величезні втрати.
Не купуйте китійські гроулайти - вони дуже дорогі.
Беріть чіпи COB ват по 25. Бажано cree, seul seniconductors чи щє якась "компанія з ім'ям". Чайна дашевше але на вигляд світло гірше. Ці чіпи випромінюють заявлену потужність дуже ефективно і не на 360 а на 120 градусів. Нічого можна не збирати лінзами.
Я використовую cree cxa, блоки живлення meanwell, скоби кріплення і рефлектори ledil. Це все фірмове і не дороге (не геть дешеве, але враховуючи строк експлуатації, дуже не погана ціна виходить). Алюміній думаю знайдете по естетиці, гаманцю, форм фактору...
Можна досягти освітлення не 5-10, а 20-80 т люкс. Плюс це красиве освітлення. Майже фотостудія.
potomok
Сообщения: 48
Зарегистрирован: 29 окт 2016, 23:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Київ, Троєщина

Re: Подсветка

Сообщение potomok »

Починав я з цього набору - 10 світлодіодів, плюс драйвер. Також купив метр алюмінієвого профілю, на який закріпив світлодіоди. Підвісив над рослинами. Ефект був, але вологість зимою в 25-35%, та падіння температур до +16 значно впливали на успіх підсвітки.
На одному форумі дуже запала фраза про те, що підсвітка - це всього лиш одна з умов вдалою зимової вегетації рослин. Ще треба відповідна температура і вологість повітря.
Я докупив ще з десяток діодів(всього 60 діодних ватт на півквадрата площі), на цей раз підключив їх не до драйвера, а до простого бу блока живлення від комп'ютера за два бакси. Докупив ще одну планку алюмінія. І вирішив зробити міні тепличку. Збив з вагонки короб, по розміру він становиться на стіл 60 на 90 см. Зверху на коробі підвішена підсвітка. Короб обтянутий утеплюючею плівкою з фольгою зсередині. Таким чином, стінки "теплиці" будуть відбивати світло.
Зверху на алюміній я поклав по одному кулеру від старого компа, підключив їх на 5вольт, щоб вони не дуже сильно крутилися і зверху накрив кришкою для короба. Така конструція поволі відводить темпло з радіаторів на низ теплиці, прогріваючи усю тепличку. Кришка не дає виходити теплу і вологості. Вологість всередині тримається від 50 до 80%, температура зазвичай на 7 градусів вища за кімнатну. Вся конструкція не герметична.
Мій короб виявися досить вдалим, дешевим і ефективним. Проте тільки для невеличких рослин, але подібну конструкцію можна змайструвати для будь якої рослини.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватара пользователя
BOLiK
Сообщения: 250
Зарегистрирован: 01 фев 2017, 12:41
Меня зовут: Олег
Откуда: Москва

Re: Подсветка

Сообщение BOLiK »

Фото к сожалению не видно. С гугла надо немного по другому ссылки для размещения на форумах получать.
1.png
2.png
А так минитепличка с подсветкой - это хорошая идея. Но можно было наверное не изготавливать её самостоятельно. У нас в Леруа Мерлен и ОБИ продают уже готовые совсем за недорого. В качестве подстветки можно пару-тройку патронов с клипсой купить для ламп с цоколем Е27. Ну и какую-нибудь ёмкость с водой туда поставить для поддержания влажности.
Я влажность в квартире поддерживаю в отопительный период с помощью ультразвукового увлажнителя. Очень удобно. Они маломощные, 20-30 Вт, много электричества не потребляют. Можно включать часа на три-четыре в день. Ну или больше, смотря у кого какие потребности.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
Изображение
potomok
Сообщения: 48
Зарегистрирован: 29 окт 2016, 23:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Київ, Троєщина

Re: Подсветка

Сообщение potomok »

>Фото к сожалению не видно. С гугла надо немного по другому ссылки для размещения на форумах получать.

Дякую, виправив.

> Ну и какую-нибудь ёмкость с водой туда поставить для поддержания влажности.
Нічого не ставлю всередину, просто закриваю кришку, рослини самі собі вологість роблять в 70-80%

Можна і лампочки е27 вішати, але світлодіоди не дуже люблять перегріву, а більшість лампочок е27 досить погано відводять тепло. Плюс вони дуже звисають.

А ультразвуковий зволожувач потребує ідеально чистої води, бо випаровує не тільки воду, а і всі домішки, які потім осідають білим нальотом по всій квартирі.
Аватара пользователя
BOLiK
Сообщения: 250
Зарегистрирован: 01 фев 2017, 12:41
Меня зовут: Олег
Откуда: Москва

Re: Подсветка

Сообщение BOLiK »

Что бы не было налёта, надо выбирать увлажнитель с фильтром. Electrolux, Philips, Boneco, Hyundai делают хорошие увлажнители с фильтром. Дороже конечно дешёвых китайских, но если вода с примесями, то лучше переплатить, на мебели налёта не будет. У меня увлажнитель Boneco.
Изображение
Ответить

Вернуться в «Оборудование и средства для выращивания растений в открытом и закрытом грунте»