Траншейна теплиця м. Львів.

Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

Після багатьох днів рясних дощів різко підвищився рівень грунтових вод. Не сподівався я на таке, і звісно не був готовий.
Теплиця кілька днів була знеструмлена. Спрацювало ПЗВ через обігрівач який затопило. Всім раджу поставити цей пристрій захисту. Мій на 25А з струмом 30mA. Що цікаво, від розподільчого щитка до теплиці 100м і я вважав його малоефективним, але як показує досвід..
І це АВВ.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
serj
Администратор
Сообщения: 12038
Зарегистрирован: 20 мар 2009, 23:46
Меня зовут: Сергей
Откуда: Украина, г. Славута 6a

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение serj »

У Вас дуже близько грунтові води?
Изображение
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

У нас останніми роками рівень грунтових вод різко знизився. Були піки весною та посеред літа, але це не той випадок. Кожного дня, більш як тиждень, поливало дощем. От і результат. Сьогодні помітив, що вода відступає, надіюся, що швидко. Бо я відкачував її але вона підходила знову до свого рівня.
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

Робив заміну плівки, сфотографував.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

Ще одне фото.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

Оскільки рослини на зимівлі і часу їм приділяється в рази менше, потрібно переробити стелажі й перенести РЩ на протилежну стіну, якраз туди звідки проникаю в теплицю. Там мертва зона яка не використовується. При такій малій площі доводиться якомога раціональніше використовувати кожен сантиметр.
З видимого пізнавай невидиме.
ConstantinZ
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 15 июл 2016, 22:28
Меня зовут: ConstantinZ
Откуда: Одесса

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение ConstantinZ »

Всім привіт. На наступний рік теж збираюся будувати подібну траншею (теплицю). Листи плоского шиферу у мене трохи менше. Раніше це був компостер.
Якщо не проти, приймайте в свою кампанію. :019
ConstantinZ
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 15 июл 2016, 22:28
Меня зовут: ConstantinZ
Откуда: Одесса

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение ConstantinZ »

serj писал(а):
16 ноя 2018, 14:41
Я думаю що потрібно придбати термореле на Аліекспрес. Простеньке, бажано з виносним термодатчиком. Але слід звернути увагу щоб зазначене вище реле мало можливість підтримувати низькі температури в районі + 5С. Якщо це неможливо, то вмикати підігрів кожен день по годинам згідно з таймером. Вмикати скажімо так на декілька годин на добу. Перший спосіб кращий. Щодо самого підігрівача, я думаю не сильно потужний тепловентилятор, приблизно на 0,5 кВт. Є тепловентилятори що мають два ступня нагріву 0,5/1 або 0,75/1,5 як у мене.
Буквально вчора на Аліекспресс виписав плату термостата для майбутньої теплиці
Його краса в тому, що він порівнює дві температури, всередині теплиці і зовні. Можна налаштувати так, що при певній різниці (Зовні тепліше ніж усередині) буде включатися вентилятор і свіже тепле повітря буде провітрювати траншею.
Купити можна за 13 $ тут:
https://ru.aliexpress.com/item/32969268 ... d6a75-ed87 -4c4c-8907-c2b8b2e0601e
А подивитися ролик про його роботу тут: https://www.youtube.com/watch?v=kxHm33b4quM
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

ConstantinZ писал(а):
22 дек 2019, 00:04
Всім привіт...
..Якщо не проти, приймайте в свою кампанію. :019
Вітаю! Звісно, що не проти.
Вже рік як експлуатую свою теплицю і є певні спостереження й напрацювання. Багато з того що робив, зараз би вчинив по іншому. Це, мабуть, так досвід проявляється :U В Сергія( Serj), думаю, буде й 10 років експлуатації траншей. Тож можна не наступати на граблі, а зробити добре відразу.
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

Щодо термостата, цікаво почути як він покаже себе в роботі. До речі, мої термостати коштували 50 і 120 грн. У мене їх два типи.
В теплиці вентиляція зараз працює по таймеру, в основному це зранку кілька годин. Працюють в парі два вентилятори, один видуває повітря з теплиці по трубі зі зворотнім клапаном, а інший перемішує повітря в середині теплиці( йде забір під коньком даху і видуває його знизу по грунті вздовж доріжки). Таким чином вдалося добре просушити теплицю.
Вентиляція в зимовий період це основне в такій теплиці. До прикладу, минулого року в цей час деякі рослини виглядали геть кепсько, зараз же, все чудово. Рослини навіть в ріст пішли, були сонячні дні. Сьогодні побачив трефу з новими пагонами..
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

У нас перше плодоношення! Починає достигати плід на Пандерозі, це відводка яка на момент зав"язування плодів не мала й 25 листків, приростів великих у неї не було, але плід як на мене, чималий. Також дозрівають плоди на Каламондині який був першою мною нащепленою рослиною( з цитрусових). Так вийшло тоді, що був у мене лимон Лунаріо нащеплений на тонку підщепу і я на нього ще нащепив Каламондин, виходить лимон як вставка між ними.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

Зима пройшла, навіть не лютувавши. Тому південний скат теплиці був додатково вкритий лише ізолоном 4мм, північний ж десяткою пінопластом. Минулої зими пінопласт вставляв між дошки і було багато мороки, цієї ж просто постелив ззовні по даху й накрив плівкою щоб не замокав. Сподобалось.
На відміну з минулим роком багато рослин вже вегетують, нарощують бутони та пагони. Теплиця нещодавно прогрілась до +26С. Переглядав прогноз погоди на місяць, оптимістично, задумуюсь щоб розібрати укриття з пн скату. Тягнути до квітня не бачу сенсу, тож старі помилки виправляю.
Можна сміливо сказати, що зимівля пройшла успішно, ба, навіть більш як успішно.
Відчувається гостра недостача місця, довелось трохи Понцируса, Дракона й 5 стара відправити кого у ВГ, кого по пакетах в саду.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

В теплиці перше цвітіння в цьому році, традиційно, це Пандероза..
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

Наче й карантин, але вільного часу всерівно обмаль. Останнім часом в теплиці займався пересадками/перевалками цитрусових. Сподобались кореневі у піску з торфом( на фото). В усіх інших субстратах результати гірші.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
З видимого пізнавай невидиме.
Аватара пользователя
vilja.golie
Сообщения: 453
Зарегистрирован: 13 фев 2018, 15:09
Меня зовут: Віталій
Откуда: Львів

Re: Траншейна теплиця м. Львів.

Сообщение vilja.golie »

Минулого року я думав, що для чого паритись грунтами, якщо в піщаному грунті зі соснового лісу чудово ростуть, а ніт, тимчасово). На фото показано кореневу цитрумело яке росло в "лісовому" грунті. Йому в ньому явно не комфортно. Нижні світлі корінці росли в тирсі на якій були контейнери.
У вас нет необходимых прав для просмотра вложений в этом сообщении.
З видимого пізнавай невидиме.
Ответить

Вернуться в «Выращивание экзотических растений в траншейной теплице»